fsw - ALGON: ścianki szklane Poznań

Przejdź do treści
DORMA FSW-G, FSW-C, FSW-C PLUS
System przesuwnych harmonijkowych ścian szklanych. 

Jest to system składający się z paneli szklanych z poziomymi profilami prowadzącymi ścianę na dolnych i górnych panelach. W FSW-G profile nośne są połączone ze sobą u góry i u dołu za pomocą zawiasów, dzięki czemu rozłożoną ścianę można bez wysiłku złożyć do parkingu. Nie ma potrzeby budowania osobnego parkingu, a ściana tworzy ciągłą, przezroczystą powierzchnię – pozbawioną pionowych elementów ramowych. Systemy ścian FSW-G i HSW-G są porównywalne zarówno pod względem estetycznym jak i technologicznym. Ważną cechą tego systemu jest brak potrzeby instalowania szyn w podłodze, dzięki czemu montaż jest łatwiejszy a posadzka stanowi jedną całość.
Cechy produktu

system całoszklany harmonijkowy z poziomymi listwami
- do szyb bezpiecznych o grubości 10 i 12 mm
- szerokość panelu 1000 mm, wysokość 3000 mm
- panel o ciężarze do 100 kg
- różne możliwości wykończenia profili prowadzących
- wysoki komfort użytkowania

System DORMA FSW-G
Górne i dolne listwy nośne są połączone ze sobą u góry i u dołu za pomocą zawiasów.  Wózki jezdne są zamocowane do szyny jezdnej  na końcu profilu dzięki czemu złożone panele znajdują się po wewnętrznej stronie szyny jezdnej.

System DORMA FSW-C
Górne i dolne listwy nośne są połączone ze sobą u góry i u dołu za pomocą zawiasów.  Wózki jezdne są zamocowane do szyny jezdnej  na początku profilu dzięki czemu złożone panele znajdują się po zewnętrznej stronie szyny jezdnej.

System DORMA FSW-C plus z panelem drzwiowym
Górne i dolne listwy nośne są połączone ze sobą u góry i u dołu za pomocą zawiasów. Wózek jezdny  jest zamocowany do szyny jezdnej  na środku profilu dzięki czemu złożone panele parkują symetrycznie względem szyny jezdnej. Pierwszy panel wykonany  jest jako  drzwi rozwierne – co ułatwia przejście przy rozłożonej ścianie. Można wyposażyć panel rozwierny w samozamykacz zapewniając najwyższy komfort użytkowania.

Korzyści dla architekta
  • pozwala na projektowanie większych wejść
  • ta sama wysokość listew dla paneli przesuwnych oraz stałych elementów witryn – spójny wygląd wszystkich konstrukcji w budynku
  • bez potrzeby stosowania parkingu
  • różne wykończenia powierzchni

Korzyści dla dystrybucji
  • system łatwy do prefabrykacji i projektowania

Korzyści dla firm produkujących / montażystów
  • łatwy i prosty montaż
  • brak potrzeby instalowania szyn w podłodze

Korzyści dla użytkownika
  • uzyskanie większych wymiarów gabarytowych wejść
  • ochrona przed uszkodzenia szkła
  • różne wykończenia powierzchni
Wróć do spisu treści